Proč BARF? - Krmte zdravě a bez chemie!

B.A.R.F. je zkratka, která se dá pojmout mnoha způsoby  - osobně preferujeme formulaci Born Again Raw Feeders (znovuzrozen krmit syrově). Je to tedy způsob výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem - tedy syrovým masem, kostmi a zeleninou a to jak ve formě mleté tak i kusové. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Stačí se jen podívat na složení kořisti divoce žijících psovitých a kočkovitých šelem, zejména vlka a tygra.

Zkusme se nad tím zamyslet…

Proč právě B.A.R.F.?

Stále větší okruh chovatelů a opravdových znalců přechází na krmení syrovým masem -  BARF místo pohodlného odsypávání granulí? Jednoduše pochopili, že chemie do psího jídelníčku nepatří a že jenom dobře a hlavně pestře krmený pes, může být zdravý pes. Jednostranná, uměle vyrobená strava je přirozenému vzoru strašně vzdálená. Možná můžete říct, že přece dnešní pes "gaučový" se vlku ani nepodobá a tak přece nemusí být krmen jako vlk...

Ano, vzhledově a povahově spolu často mají už pramálo společného, ale výživové potřeby a trávení mají pořád stejné. Jakýkoli organismus potřebuje stovky, spíše tisíce let, aby se přeorientoval na totální změnu stravy, takže než "vyrobíme" psa pro kterého budou granule stravou přirozenou, bude to ještě chvíli trvat.

Podle různých výzkumů a statistik se pomalu dochází ke zjištění, že od dob kdy se začalo krmit průmyslově vyráběnou potravou (granule, konzervy) narůstá množství zdravotních problémů u psů (ale i koček) - oslabení imunity, kožní potíže, alergie, snížená plodnost, nemoci slinivky, jater a ledvin a v neposlední řadě, všemi obávaná rakovina. Naše kontakty s veterinárními lékaři tyto statistiky potvrzují.

Více informací najdete v našem článku, který BARF rozebírá podrobněji!

origina_barf_konecne_v_cz

A tak stále více majitelů a chovatelů začíná hledat jiné cesty, jak psa dobře krmit. Jednou z nich je B.A.R.F. a to samozřejmě i náš ORIGINALBARF, který najdete na trhu již 10 let a firma Original BARF patří k průkopníků této metody krmení. Na našem BARF mase si pochutnávají zvířata z celé Evropy, včetně zemí jako je Německo, Dánsko. Konečně je možné koupit tento kvalitní BARF i u nás.

Důvěřujte kvalitě a BARFujte se specialisty!

 

SPECIÁLNÍ AKCE

  • Sestavíme vám BARF jídelníček na míru ZDARMA! Více informací ZDE.
  •  NAKUPUJETE U NÁS PRAVIDELNĚ KVALITNÍ BARF? ODMĚNÍME VÁS VĚRNOSTNÍ SLEVOU! Více informací ZDE.

Obsáhle píše o tomto způsobu krmení více autorů. Z našich předních autorek zabývajících se touto problematikou je p. Kateřina Novosadová. Její knihy mnohé vysvětlují a názorně ukazují. Pro ty, kteří se ještě nerozhodli, doporučujeme její knihy o krmení psa přirozenou stravou, kuchařku a další ze série BARF.

HP_WEB_mixy (1)

*V textu jsou použity citace p. Kateřiny Novosadové.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.